MEDİKAL OZONUN TEDAVİSİNİN KULLANILDIĞI HASTALIKLAR

 

-İyileşmeyen Yaralar

-“Kanserin tek ve nihai temel nedeni oksijensiz yaşamdır’’ Normal hücreler oksijene gereksinme duyarlar, oysa kanser hücreleri oksijensiz yaşayabilir. Oksijen eksikliği, kanserin yayılmasını da kolaylaştırır. Kanser hücreleri oksijen açısından zengin bir ortamda varlıklarını sürdüremediğinden, yeterli oksijen sağlanırsa, tümör dokusunun beslenmesinin bozulduğu ve tümör hücrelerinin öldüğü tespit edilmiştir.

– Romatizmal ve Kas Eklem Hastalıkları

-Kemik deformasyonu gelişmemiş gonartrozlarda  (eklem harabiyetleri) , eklem içine yapılan ozon enjeksiyonları ile hem eklem içinde hava yastığı oluşturacak, hem de eklem şişkinliğini azaltarak ağrıyı giderecektir. Ayrıca kıkırdak dokunun yeniden tamir edilmesini sağlamaktadır. Romatoid artrid gibi bağışıklık sisteminin sapması ile ortaya çıkan hastalıklarda bağışıklık sistemini regüle ettiğinden diğer medikal tedavilerle kombine edildiğinde dramatik iyileşmeler gözlenmektedir. Ayrıca yoğun adale ağrıları, yorgunluk, uyku bozuklukları ile seyreden ve çok yaygın bir hastalık olan fibromiyaljide de ozon başarı tedavi yöntemlerinden biridir.

MEDİKAL OZON TEDAVİSİ İLE AĞRILARDAN KURTULMAK MÜMKÜN (İHA/ERZURUM-İHA)

-Virüslerden Kaynaklanan Hastalıklar

AIDS, zona, uçuk gibi viral hastalıklarda virüsün vücuttan atılmasında bağışıklık sistemini güçlendirerek aynı zamanda ozonun virüse direkt teması ile etkili olur.

-Göz Hastalıklarında Ozon Tedavisi

-Yaşa bağlı dolaşım bozuklukları gözü de etkilemektedir. Gözde retina adı verilen görme merkezindeki ve optik sinirdeki harabiyetler çeşitli derecelerde görme bozukluğu oluşturmaktadır. Yapılan klinik çalışmalarda ozon tedavi sonrası 6-8 ay içerisinde görmede iyileşmeler kaydedilmiştir. Tedavinin devam ettirilmesi halinde görme performansında artış gözlenmiş veya daha kötüye gidişin durdurulması sağlanmıştır.

-Bağırsak Hastalıkları

İltihaplı bağırsak hastalıklarında özellikle erken dönemde rektal ozon gazı püskürtmesi şeklinde yapılan bölgesel uygulamaların çok yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

-Diş Hekimliği

Diş çürüklerini önlemede ve yeni başlamış çürüklerde tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

-Cinsel Fonksiyonların Düzenlenmesi

Ozon terapi alanlarda cinsel fonksiyonlarda artış gözlenmiştir.

-Kadın Hastalıkları

Tedaviye dirençli alt genital enfeksiyonlarda bakteri, mantar, virüs öldürücü etkisi ve hormonal durumu düzenleyici rolü ile etkili olur.

-Nörolojik Hastalıklar

Multiple sikleroz, Alzheimer, Parkinson gibi nörolojik hastalıklarda başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

-Yaşlılıkta Ozon Tedavisi

Sağlıklı yaşlanmayı ve genç kalmayı sağlamak amacıyla; ‘’anti aging’’ bir başka deyişle ‘’geriye yaşlanma’’ bu yöntemin hedefi uzun yıllar gençliğinizi korumak ve dinç kalmayı sağlamak! Bu amaçla yapılması gereken çok şey var elbette, işte bunlardan biri de ‘’ozon terapi’’. Ozon sayesinde oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımı sağlanır. Bağışıklık sistemi harekete geçirilir.

 

, , , , , ,

Hakkında beyin cerrahisi

Tüm gönderiler beyin cerrahisi →