Boyun Fıtığı


AMELİYATSIZ BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ

Boyun omurları, omurgalarımızın en küçükleridir. Aynı zamanda boyun omurlarını saran kaslar bel kasları kadar güçlü ve hacimli değildir. Açıkca anlatmak gerekirse,boynumuz belimizden daha ince ve güçsüzdür. Dolayısıyla,etkili bir şekilde boyun çekme işlemi (Traksiyon) yapılabilir. 

Şayet boyun fıtığı kolda aşırı kuvvet kaybı, kaslarda erime (Atrofi) yapmamışsa genel olarak ameliyatsız yöntemlere öncelik vermek gerekir. Şayet tedaviye cevap vermezse en son çare olarak ameliyat düşünülmelidir. BOYUN FITIKLARININ % 80'İ AMELİYATSIZ TEDAVİ EDİLEBİLİR.       UNUTULMAMASI GEREKEN EN ÖNEMLİ KONU;

       HER BOYUN FITIĞININ TRAKSİYON (ÇEKME) YÖNTEMİ İLE TEDAVİ EDİLEMEYECEĞİDİR.

      Boyun fıtığınızın ameliyatsız tedavi yöntemine uygun olup olmadığına biz karar vereceğiz. Bazı boyun fıtıklarının       kısa bir süreçte  ameliyat olması gerekmektedir ve kesinlikle traksiyon yöntemine uygun değildirler. Bu hastaların    traksiyonla vakit geçirmeleri halinde istenmeyen zararlar oluşabilir. 

KLİNİĞİMİZDE UYGULANAN AMELİYATSIZ BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ 
Öncelikle tarafımdan muayenesi yapılan hastanın ameliyatsız tedaviye uygun olup olmadığı kararını veriyoruz. Şayet hasta ameliyatsız tedaviye uygun ise tedavi programına alıyoruz. 


1-MANUEL TEDAVİ : Tedavi toplam 1 ay sürmektedir. Bunun 1 haftası Denizlide kliniğimizde yapılmaktadır. Tercihan tedaviye pazartesi günleri başlıyoruz. Cuma günü bitiriyoruz. Cuma gününe kadar her gün 1 seans olmak üzere toplam 5 seans MANUEL TEDAVİ uygulaması yapıyoruz. Her seans ortalama 45 dakika sürmektedir. 


2-BOYUN TRAKSİYON UYGULAMASI : Manuel tedavinin yanı sıra kapıya takılabilen bir cihaz yardımı ile boyun çekme işlemi yapılmaktadır. Bu işlem için belirlenen ağırlık ile tedaviye hasta evinde de devam etmektedir. Yani muayenehanedeki tedavinin bitiminden sonra 3 hafta daha hasta evinde boyun çekme işlemine bizim önerilerimiz ve kontrolümüz altında devam etmektedir.


 

                                        3.MEDİKAL OZON TEDAVİSİ: Ozon tedavisi son yıllarda boyun fıtığı ve bel fıtığı tedavisinde aktif olarak kullanılmaktadır. Boyun omurlarının etrafına ve boyun omurları arasındaki kıkırdakların etrafına yapılan düşük dozda ozonun tedavi edici özelliği bulunmaktadır.


TEDAVİ TOPLAM 4 HAFTA SÜRMEKTEDİR. (BUNUN 1 HAFTASI KLİNİĞİMİZDE 3 HAFTASI DA EVİNDE DEVAM ETMEKTEDİR.)

                                       BU TEDAVİNİN SONUNDA HASTALARIN % 80'i DÜZELMEKTEDİR. 
 


 
  YORUM ve SORULARINIZI Bu Bölümden Bize İletebilirsiniz: 

BÖYLE BİR BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ KAÇ TL YE MALOLMAKTADIR.
HASAN GÜLER

Dr. Serhat Duruhan: Sayın Hasan Güler Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi muayene+ Manuel tedavi+ Medikal ozon tedavisi+ sülük tedavisi + boyunluk ve traksiyon cihazı ücretleri toplam 1500 TL civarında mal olmaktadır. (2016 yılı içerisinde geçerlidir) Saygılarımla

Tüm Hakları Serhat DURUHAN'a Aittir.   |   Mega Tasarım © 2016